Excellent Edges warsztaty nożyczki fryzjerskie

Myśląc poważnie o swoim rozwoju, postaw na markę,
która na serio stawia na edukację.

Rozpocznij wspaniałą przygodę, podczas której poznasz niezwykłych i inspirujących ludzi, nauczysz się pracować szybciej i efektywniej, zdobędziesz umiejętności, dzięki którym będziesz swobodnie kreować i realizować własne inspiracje fryzjerskie.

Program szkoleniowy Excellent Edges to trzy moduły szkoleniowe, realizowane według zasady od ogółu do szczegółu. W każdej jednostce pracujemy nad zachowaniem prawidłowej postawy ciała, ergonomią pracy i efektywnym wykorzystaniem wszystkich możliwości nożyczek fryzjerskich.

W module INTRODUCTION, czyli we Wprowadzeniu uczestnik otrzymuje wiedzę ogólną i trening z najczęściej stosowanych technik cięć, które może wykorzystywać w swoim salonie, w swojej codziennej pracy. INTRODUCTION  to swoiste fundamenty i podstawy, które przekładają się na szybszą codzienną pracę z Excellent Edges. Nawet jeśli jesteś fryzjerem od 20 lat, ten warsztat podniesie Twoje umiejętności.

Moduł EVOLUTION przekłada wiedzę i umiejętności zdobyte w Introduction na poruszenie wyobraźni fryzjera i tworzenie indywidualnej fryzury. Przez pryzmat nożyczek Excellent Edges pomagamy udoskonalać fryzjerom ich pomysły i pobudzać ich do samodzielnego kreowania fryzur w różnej konwencji. To nie jest rewolucja a ewolucja i rozwój dotychczasowych umiejętności.

Moduł ADVANCED – najbardziej zaawansowany i skoncentrowany na wybranych technikach i tworzeniu konkretnej fryzury z wykorzystaniem odpowiednich modeli nożyczek. Techniki cięć są pogłębiane i ćwiczone do perfekcji. W Excellent Edges śledzimy światowe trendy i tworzymy co roku kolekcje fryzur, których wykonania krok po kroku uczymy. Polecam wszystkim, którzy przeszli już dwa moduły: INTRODUCTION i EVOLUTION. Będzie to ukoronowanie ich umiejętności.

ZALEŻY NAM NA TWOIM ROZWOJU ZAWODOWYM

W tym celu, jako jedni z pierwszych, organizujemy trójetapowe warsztaty pod okiem największych czempionów fryzjerstwa, w tym ambasadora Excellent Edges w Polsce – Roberta Palmy.

INTRODUCTION

STEP ONE

Excellent Edges 360stopni-1024x687 nożyczki fryzjerskie

Pierwszy etap trzystopniowych warsztatów, dzięki którym zmienisz swoje podejście do cięcia i tworzenia fryzur.

W ramach 4 godzinnego warsztatu:

 • poznasz w jaki sposób powstają nożyczki, po które sięgają najlepsi fryzjerzy świata,
 • przedstawimy koncepcję Excellent Edges – Cięcie 360°,
 • przetestujesz 6 par profesjonalnych nożyczek fryzjerskich,
 • poznasz unikalne techniki cięcia do zastosowania w różnych fryzurach,
 • poprawisz postawę ciała podczas pracy,
 • dowiesz się, jak pracować szybciej i efektywniej w swoim salonie.

EVOLUTION

STEP TWO

Excellent Edges advanced-e1481540872897 nożyczki fryzjerskie

Evolution to średniozaawansowany etap warsztatów, który nauczy Ciebie jak w maksymalny sposób wykorzystać nożyczki Excellent Edges przy tworzeniu fryzury

Kurs obejmuje:

 • 5 godzin aktywnej pracy ze wszystkimi nożyczkami z serii Excellent Edges,
 • wykonanie fryzury step by step – asymetryczny bob,
 • analiza najważniejszych cech nożyczek i ich zastosowania w praktyce cięcia,
 • kształtowanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy, zgodnie z zasadami ergonomii,
 • zasady pielęgnacji i serwisu nożyczek fryzjerskich,

ADVANCED

ZAAWANSOWANE TECHNIKI STRZYŻENIA Z EXCELLENT EDGES

Excellent Edges advanced00-e1481540951260 nożyczki fryzjerskie

Najbardziej rozbudowany i zaawansowany stopień szkolenia obejmujący wyszukane i oryginalne zastosowanie nożyczek fryzjerskich Excellent Edges. Trzeci stopień pozwoli Tobie wejść na wyżyny w strzyżeniu i realizowaniu swoich fryzjerskich aspiracji.

Kurs obejmuje:

 • 6 godzin aktywnej pracy ze wszystkimi nożyczkami z serii Excellent Edges,
 • wykonanie step by step fryzury damskiej średniej długości – tzw. box bob,
 • wykonanie step by step fryzury damskiej krótkiej – Fem Boy  z kolekcji Excellent Edges 2016,
 • poznanie unikalnych, najbardziej zaawansowanych technik cięcia włosów suchych oraz mokrych,
 • analiza najważniejszych cech nożyczek i ich zastosowania w praktyce cięcia,
 • kształtowanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy, zgodnie z zasadami ergonomii,
 • zasady pielęgnacji i serwisu nożyczek fryzjerskich.

RELACJE Z ZAKOŃCZONYCH SZKOLEŃ

Zimowa sesja szkoleniowa Excellent Edges już za nami!

Excellent Edges 15418525_10154854290408501_5585599223415623474_o nożyczki fryzjerskie

Kameralna i ciepła atmosfera w siedzibie Bea Beleza Polska zrekompensowała niekorzystną zimową aurę na zewnątrz. Wraz z renomowanej klasy szkoleniowcem, Clausem Nissenem firma przeprowadziła już kolejne warsztaty z programu szkoleniowego Excellent Edges. Podczas sesji Introduction oraz Advanced wzięło udział ponad 25 uczestników z całej Polski. Od początkujących,  po fryzjerów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. W wybranych modułach uczestnicy dowiedzieli się jakie są najmodniejsze fryzury damskie oraz poznali sposób na ich szybkie i proste wykonanie, przechodząc z nowoczesnej odsłony tradycyjnego boba, do stylowej fryzury FemBoy, zaczerpniętej ze światowych wybiegów.

Dzięki szkoleniu zdobyłem nowe doświadczenia pomocne w mojej codziennej pracy, odświeżyłem wiadomości dotyczące technik oraz prawidłowej postawy ciała. To dla mnie bardzo ważne. Co więcej, prowadzący zainspirował mnie nowymi formami fryzur, które od razu przeniosłem do swojego salonu. Z niecierpliwością czekam na kolejną sesję warsztatów – podsumowuje Maciej Fabjański, właściciel dobrze prosperującego salonu w Trzemesznie.

Zaletą szkoleń Excellent Edges są małe grupy warsztatowe, co gwarantuje, że szkoleniowiec znajdzie czas dla każdego z uczestników. Jakie szkolenie dla fryzjerów wybrać? Tylko Excellent Edges!

Już dziś możesz zarezerwować wstępnie miejsce na jesienną sesję szkoleniową Excellent Edges. Zapisz się na listę już dziś. To nic nie kosztuje, a miejsce będzie czekać na Ciebie!

Tak było:

Londyńskie inspiracje … w Polsce

Excellent Edges londynskie-300x165 nożyczki fryzjerskieZ Londynu do Australii w dwie godziny? Od brytyjskiej nonszalancji do fantazji rodem z kraju na Antypodach. To możliwe, tylko z Bea Beleza w ramach seminarium „Londyńskie inspiracje i sekrety mistrzów fryzjerstwa”.

 

 

Angielska sobota, czyli…

Czas wytężonej pracy w przyjemnej formule. Otwarcie należało do Art Teamu Bea Beleza: Jakuba Wujec, Roberta Palmy oraz Karola Olejnika, którzy przedstawili polską interpretację najnowszych trendów kreowanych przez stylistów z prestiżowej, londyńskiej Akademii Fryzjerskiej Toni & Guy. Podczas dwugodzinnej sesji Look&Learn zaprezentowano 3 fryzury w konwencji krok po kroku, z obszerną relacją Live. Uczestnicy mogli na żywo śledzić wykonanie fryzur przy pomocy kilku kamer, na dwóch wielkich ekranach wraz z komentarzem autorów.

W ten sposób połączyliśmy rzeczy, których na pierwszy rzut oka nie da się połączyć – profesjonalny pokaz sceniczny z formą warsztatu, gdzie każdy z uczestników może z bliska śledzić wykonanie fryzury – komentuje Łukasz Michalski z Bea Beleza Polska.

W sesji popołudniowej uczestnicy mogli zgłębiać sekrety zaawansowanych technik cięć damskich i męskich, które przedstawili technicy z Excellent Edges – australijskiego producenta profesjonalnych nożyczek fryzjerskich. Przed publicznością wystąpili Pete Walstab z Australii, Claus Nissen z Danii oraz Robert Palma, ambasador Excellent Edges w Polsce. Podczas blisko trzygodzinnej sesji Look&Learn technicy w szczegółach zaprezentowali 6 różnych cięć, na bazie których przełamywali konwencjonalne myślenie o cięciach prostych, punktowych czy ślizgowych.

Trzymając w rękach odpowiednie narzędzia, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Taka sesja pozwala uczestnikom przełamać dotychczasowe schematy i pójść o krok wyżej – podsumowuje Claus Nissen.

Pierwszy dzień zakończyła wspaniale zorganizowana impreza integracyjna, podczas której uczestnicy, oprócz wspólnej zabawy, mieli możliwość wymienić się doświadczeniami z ekspertami.

Takie momenty są bardzo ważne, ponieważ budują nas, prowadzących takie szkolenia. Na scenie widzimy reakcje ludzi, ale dopiero w kuluarach dostajemy prawdziwy i szczery feedback. Każdą radę biorę sobie głęboko do serca. To mi pomaga poprawiać moją pracę i umiejętności – podkreśla Karol Olejnik.

Fryzjerska niedziela, czyli…

Jak zdobytą wiedzę przełożyć na praktykę? Do tego najlepszym sposobem jest sesja warsztatowa i samodzielna praca pod okiem trenera. W ten sposób uczestnicy spędzili drugi dzień seminarium. Ekipa Excellent Edges przygotowała sesję „krok po kroku” dla cięć damskich  inspirowanego Londynem Messy Boba.

Cała sztuka to takie przygotowanie fryzury, aby klient nie musiał stosować mnóstwa produktów do stylizacji, aby wyglądać tak samo, jak po wyjściu z salonu – powtarzał wielokrotnie Claus Nissen. Wszystko można otrzymać wykonując odpowiednie cięcie, przy użyciu precyzyjnych narzędzi.

To podstawa filozofii Excellent Edges i koncepcji Do It Yourself, którą szkoleniowcy Excellent Edges wpajali uczestnikom grup warsztatowych. Każdy uczestnik otrzymał główkę oraz sprzęt i pracował samodzielnie przy swoim stanowisku. Nad całością czuwali Pete Walstab, Claus Nissen oraz Robert Palma. W drugiej części Art Team Bea Beleza zaprosił uczestników do podnoszenia umiejętności w kreatywnym wykończeniu fryzur, tworzeniu ciekawych upięć oraz stylizacji z użyciem profesjonalnego sprzętu.

Dzisiaj profesjonalny sprzęt fryzjerski daje mnóstwo możliwości, z których my nie zawsze korzystamy – komentuje jedna z uczestniczek. Dzięki takim warsztatom możemy nauczyć się, jak szybko i prosto, przy pomocy kilku trików zaskoczyć totalnie naszego klienta. A zadowolony klient wraca. Więcej nie trzeba mówić – dodaje na koniec.

Najlepszym podsumowaniem są zadowoleni uczestnicy, którzy każdą wolną chwilę wykorzystywali na rozmowy i wspólne dokumentowanie wydarzenia. Wydarzenia, którego wartość pozostanie na zawsze w rękach uczestników i na głowach ich klientów.

Tak było:

Edukatorzy Excellent Edges

Chcemy, aby współpraca z marką EE była dla Ciebie maksymalnie komfortowa. W związku z tym zapewniamy Ci bezproblemowy serwis i opiekę posprzedażową.
Zależy nam również na Twoim rozwoju zawodowym. W tym celu, jako jedni z pierwszych, organizujemy trójetapowe warsztaty pod okiem największych czempionów fryzjerstwa, w tym ambasadora Excellent Edges w Polsce – Roberta Palmy.

Nie jesteśmy zwykłym dostawcą sprzętu fryzjerskiego.

Excellent Edges clausSQ nożyczki fryzjerskie

Claus Nissen

Edukator i Ambasador marki

Karierę w zawodzie fryzjera rozpoczął w 1990 roku. W swoim dorobku ma 11 lat pracy jako wykładowca w Duńskiej Szkole Fryzjerskiej. Od 2006 roku, w roli ambasadora Excellent Edges naucza fryzjerów na całym świecie innowacyjnych zasad cięcia, dzięki którym codzienna praca staje się zdecydowanie łatwiejsza i skuteczniejsza. Claus przedstawia nowe rozwiązania stosowane podczas strzyżenia, edukuje w zakresie wydajności pracy i prawidłowej postawy ciała, aby była zgodna z zasadami ergonomii.

Excellent Edges peteSQ nożyczki fryzjerskie

Pete Walstab

Excellent Edges General Manager

Fryzjer od 25 lat, swoją zawodową karierę rozwijał w najlepszych salonach w Australii, sam będąc założycielem jednego z nich. Obecnie General Manager w Excellent Edges. Od 2001 roku pracuje jako główny szkoleniowiec i trener koncentrując się na propagowaniu innowacyjnych technik fryzjerskich w oparciu o filozofię cięcia 360 stopni na całym świecie. Pete jest doskonałym obserwatorem i nauczycielem. Jego niezwykłe zdolności znajdują odzwierciedlenie w modelach nożyczek Excellent Edges, których obecny kształt ewoluował przez lata doświadczeń fryzjerów na całym świecie.

Excellent Edges robSQ nożyczki fryzjerskie

Robert Palma

Ambasador marki w Polsce

Po prostu odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu – Robert Palma.
Fryzjerstwem zajmuje się od 1997 roku, jest uczestnikiem wielu szkoleń w kraju i za granicą, m.in. marki Schwarzkopf oraz Toni&Guy Academy w Londynie. Na co dzień strzyże w salonie fryzjerskim w Szczecinie. Prowadzi szkolenia z pielęgnacji i koloryzacji włoskiej marki Medavita, pracuje przy sesjach zdjęciowych na terenie całej Europy, przeprowadza metamorfozy do gazet i telewizji. Człowiek z ogromną pasją, odpowiednim podejściem do klientów i ogromnym poczuciem humoru. Jednym z jego największych atutów jest nienaganna prezencja.

Excellent Edges patriSQ nożyczki fryzjerskie

Patricia Hillhammar

Edukator i Ambasador marki

Mistrzyni Szwecji w kategorii Trendy z 2008 r. Kreatywność i pasja doprowadziły ją do wielu prestiżowych nagród w konkursach na całym świecie. Złote medale na Stockholm Open Hair Trend Vision, podium w finale Wella International Trend Vision Award i Wella Color to największe sukcesy niezwykle utalentowanej Skandynawki. Patricia Hillhammar jest edukatorem marki Wella, prowadzi jeden z najlepszych salonów w Szwecji i zasiada w grupie Nordic, zrzeszeniu najbardziej utytułowanych fryzjerów w Skandynawii. Od 2015 roku jest jednym z dwóch Edukatorów marki Excellent Edges w Europie.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY EXCELLENT EDGES

zadzwoń pod numer: +48 61 866 77 56