Jak wybrać dobre nożyczki fryzjerskie? To pytanie, które towarzyszy fryzjerom od początku do końca ich kariery. Nawet proste cięcie nie jest takie proste.

 

Choć wydawać by się mogło, że nie ma nic łatwiejszego do stworzenia niż precyzyjne wyrównanie włosów do jednej długości, sposobów na proste cięcie jest wiele. Wszystko zależy od techniki, rodzaju włosów i tempa pracy fryzjera. Właśnie dlatego w portfolio największych producentów znajdziemy kilka typów nożyczek do tego typu. Za przykład niech posłuży nam kolekcja nożyczek do cięcia prostego australijskiej marki Excellent Edges. Znajdziemy tam cztery różne typy takich nożyczek fryzjerskich.

 

Nożyczki fryzjerskie dla kobiet

Eksperci z Excellent Edges przekonują, że aby wykonać konkretny rodzaj cięcia, niezbędne są odpowiednie narzędzia. Nawet w przypadku cięć prostych, wybór nożyczek nie jest tak oczywisty. W portfolio marki australijskiego producenta profesjonalnych nożyczek fryzjerskich możemy wyróżnić kilka rodzajów nożyczek do cięć prostych.

Excellent Edges Fish-Kit_stingray700x430 Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

STINGRAY – specyfikacja techniczna

Typ stali ostrza: Typ stali uchwytów: Serwis gwarancyjny na ostrzenie: Rozmiar:
Hitachi ATS314 Hitachi 430 / Hitachi 304 10 lat 6”

 

Do cięcia techniką „nożyczki nad grzebieniem” idealne będą nożyczki fryzjerskie Stingray. Ta linia nożyczek wyróżnia się spośród innych przede wszystkim budową ostrzy – dolne jest wąskie i pagórkowate, jednak im bliżej końca poszerza się, zwężając na samej końcówce.

Takie wyprofilowanie zapobiega uciekaniu włosów spod ostrza. Cięcie jest maksymalnie precyzyjne – wyjaśnia Robert Palma, ambasador marki Excellent Edges w Polsce. Stingray to tzw. nożyczki obwodowe. Ostrza bez ząbkowania umożliwiają swobodne manewrowanie. Stingray pozwala na tworzenie idealnych zaokrągleń podkreślających owal kobiecej twarzy. Struktura włosa nie traci na miękkości. To bardzo ważne przy damskich cięciach, gdzie wymagana jest dokładność i odpowiednia tekstura – podkreśla Palma.

 

 

Excellent Edges Excellent-Edge_BC70_700px Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

BARBER BC 7 – specyfikacja techniczna

Typ stali: Serwis gwarancyjny na ostrzenie: Rozmiar:
Hitachi 440 CM + Wanad + Kobalt 5 lat 7”

 

Proste panów cięcie

Męskie cięcia proste są zazwyczaj ostre i tępe – wykwalifikowany barber powinien wziąć to pod uwagę kierując się wyborem odpowiednich nożyczek. Znakomicie w tej roli sprawdzą się nożyczki fryzjerskie Edges Barber BC7 nieocenione przy tworzeniu prostych linii czy też strzyżeniu brody. Będą idealnym wyborem także wtedy, jeśli poszukujemy nożyczek fryzjerskich dużego rozmiaru. Ostrze długości 7 cali zapewnia większy i bardziej precyzyjny zasięg pracy bez ubytku mocy cięcia.

Barber BC7 są wprost stworzone do techniki cieniowania po grzebieniu. Stal najwyższej jakości w połączeniu z precyzją wykonania sprawia, że chodzą o wiele lżej niż podobny sprzęt konkurencji. To także wspaniała gratka dla poszukujących nożyczek fryzjerskich, które doskonale leżą w dłoni – zachwala Robert Palma.

 

Krótkie cięcie – jakie nożyczki?

Excellent Edges MantaRay700x429 Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

MANTARAY – specyfikacja techniczna

Typ stali: Serwis gwarancyjny na ostrzenie: Rozmiar:
Hitachi 440 CM 10 lat 5,5”

 

Prosto znaczy krótko. Do tego rodzaju cięcia prostego Excellent Edges proponuje nożyczki z krótkim ostrzem i masywnym, komfortowym uchwytem. Niezwykle cienkie ostrza w modelu Mantaray wpływają na precyzję i jakość cięcia, które wykonuje się jednym ruchem.

Znika konieczność powtarzania. Konstrukcja tych nożyczek fryzjerskich sprawia, że moc rozkłada się równomiernie na całej długości ostrzy. Cięcie jest bardzo efektywne, bardzo szybkie i takie jak oczekujemy – proste – dodaje na koniec stylista.