Z ząbkami, degażówki, do cięcia prostego, za sto lub nawet kilka tysięcy złotych – niezależnie od rodzaju i ceny Twoich nożyczek fryzjerskich, będą z Tobą tak długo, jak długo będziesz o nie dbać. O codziennej konserwacji sprzętu przypomina światowy producent nożyczek fryzjerskich Excellent Edges. Regularna pielęgnacja i czyszczenie to podstawa.

 

Dbajmy o czystość nożyczek fryzjerskich,…

Czynność tyleż prosta i absurdalna, co… właśnie. Codzienne czyszczenie nożyczek fryzjerskich po ostatnim kliencie to grzech ciężki wielu fryzjerów. Wszyscy jesteśmy zmęczeni, wszyscy mamy jeszcze inne obowiązki. Wszyscy mamy też nożyczki, które chcielibyśmy, by były z nami jak najdłużej, dlatego warto po skończonym dniu pracy poświęcić im nieco uwagi. Na początek wystarczy pozbawić ostrza pozostałości po włosach – najlepiej ściereczką. Eksperci z Excellent Edges radzą też, by wnętrze ostrzy regularnie oliwić przy użyciu naturalnego olejku kameliowego, który pielęgnuje stal i naoliwia ostrza. Wystarczą dwie małe krople olejku na ostrza i uchwyty kilka cięć w powietrzu i już.

 

Excellent Edges Grzeszki-2 Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

…dezynfekcję,…

Klienci są różni tak jak skóra ich głowy i włosy. Warto od czasu do czasu przeprowadzić dezynfekcję nożyczek fryzjerskich. Czym? Najlepsze są środki na bazie alkoholu. Niewielka ich ilość w połączeniu ze szmatką skutecznie oczyści nasz sprzęt ze wszystkich widocznych i niewidocznych zabrudzeń. W żadnym wypadku nie wolno moczyć i pozostawiać nożyczek w cieczy!

 

Excellent Edges egdez Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

 

…ich przechowywanie,…

Nie mniej ważne od prawidłowego czyszczenia jest sposób ich przechowywania. To co wydaje się nam oczywiste nie dla wszystkich musi takie być. Często nawet doświadczeni styliści w niewłaściwy sposób przechowują swój sprzęt – akcentuje Claus Nissen, globalny trener marki Excellent Edges, która rekomenduje przechowywanie nożyczek w specjalnych kaburach mocowanych na pasie. Nożyczki są bezpieczne i zawsze pod ręką. Dosłownie.

 

Prawidłowa regulacja śruby polega na tym, aby ustawić taki docisk by otwarte nożyczki pod kątem prostym zamknęły się maksymalnie o połowę po kilkukrotnym potrząsaniu. Jeśli nożyczki zamykają się bardziej, oznacza to, że należy zwiększyć docisk. Zbyt duży luz powoduje, że ostrza podczas pracy będą wzajemnie o siebie trzeć, co znacznie przyspiesza ich stępienie i dyskomfort w pracy fryzjera.

 

…oraz dokręcanie.

Excellent Edges Crocodille_ExcellentEdges Bez kategorii nożyczki fryzjerskie
Żywotność i jakość pracy nożyczek opiera się także na regulacji śruby centralnej. . Ma to gigantyczne znaczenie zwłaszcza na samym początku użytkowania nożyczek. Wiele modeli posiada minipodkładkę silikonową, która w pierwszych tygodniach pracy nożyczek będzie się docierała powodując zmniejszenie docisku śruby głównej.

W przypadku nowych nożyczek rekomendujemy sprawdzenie regulacji śruby centralnej po każdym tygodniu pracy przez pierwszy miesiąc – zaznacza Claus Nissen.

Jak prawidłowo regulować śrubę? Należy ustawić taki docisk, by otwarte pod kątem prostym nożyczki zamknęły się maksymalnie o połowę po kilkukrotnym potrząsaniu. Jeśli zamykają się bardziej, oznacza to, że należy zwiększyć docisk. Zbyt duży luz będzie skutkował tarciem ostrze o ostrze, co znacznie przyspieszy ich stępienie i zwiększy dyskomfort w trakcie pracy.

Nożyczki fryzjerskie „na całe życie” to motto marki Excellent Edges – dożywotnia gwarancja na najwyższej jakości stal, wieloletni serwis ostrzenia i profesjonalna edukacja gwarantują Tobie i Twoim nożyczkom wiele lat wspólnego cięcia.

Wyłącznym dystrybutorem Excellent Edges w Polsce jest Bea Beleza Polska sp. z o.o. sp. k.