Własny salon, wyobraźnia i otwarty, kreatywny umysł – to tylko część z rzeczy jakie muszą posiadać fryzjerzy aspirujący do grona profesjonalnych barberów. Decydują detale, a w tym przypadku… nożyczki.

Banał? Autentyzm tych słów potwierdza Robert Palma, ambasador marki Excellent Edges w Polsce. Choć brzmi jak pusty slogan, ale to właśnie brak odpowiednich narzędzi jest jedną z najczęstszych blokad, które uniemożliwiają fryzjerom wejście na wyższy poziom kwalifikacji – podkreśla i dodaje: – Podobnie było ze mną, dopiero zmiana nożyczek pozwoliła mi rozwinąć skrzydła i fryzjerskie umiejętności.

Jak dobrać nożyczki fryzjerskie?

Kolejna z fryzjerskich prawd mówi o tym, że brak rozwoju oznacza uwstecznianie. Porzekadło dotyczy zarówno doświadczonych fryzjerów, jak i młodych adeptów tego fachu. Jak wybrać dobre nożyczki fryzjerskie? Kluczem do sukcesu jest ergonomia i efektywność. Odpowiednie nożyczki fryzjerskie powinny także wspierać poprawę techniki i być dostosowane do aktualnych umiejętności fryzjera. Wszystkie te cechy posiadają nożyczki australijskiej marki Excellent Edges, które od kilku lat obecne są w Polsce. Sprzęt rodem z Antypodów staje się coraz popularniejszy. Doświadczony barber z pewnością doceni atuty modeli z linii Edges. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących nożyczek fryzjerskich do precyzyjnych cięć; takich, które doskonale leżą w dłoni. Edges to gwarancja perfekcji cięcia na najwyższym poziomie. Wszystkie modele wykonane ze stali kutej zapewniającej ich właścicielowi wiele lat razem. Edges tną jak brzytwa i to bez względu na rodzaj fryzury – tradycyjnej czy ekstrawaganckiej. To znakomite rozwiązanie dla doświadczonych fryzjerów, którzy wiedzą, czego chcą i poszukują profesjonalnych nożyczek, które umożliwią im wzniesienie się na wyżyny swoich umiejętności.

Chipping – jakie nożyczki?

Excellent Edges Excellent-Edge_BK_700px Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

Cięcia punktowe oraz chipping wymagają natomiast optymalnego balansu. Muszą dobrze leżeć w dłoni by fryzjer mógł w pełni skupić się na technice. Do cięć punktowych producent poleca nożyczki Edges BK. Nowatorska technika chwytu zapewnia odpowiednie trzymanie, komfort i przyjemność pracy. Excellent Edges proponuje kilka rozmiarów do wyboru – od 5,0 do 6,5”.

Edges BK – specyfikacja techniczna

Typ stali: Serwis gwarancyjny na ostrzenie: Rozmiar:
Hitachi 440B 5 lat 5,5” – 6” – 6,5”

Prosto, nad grzebieniem

Excellent Edges Excellent-Edge_BC70_700px Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

Szukasz nożyczek do prostych cięć? A może takich do techniki „nożyczki nad grzebieniem”? W tego typu cięciach najlepiej sprawdzą się nożyczki Barber BC70. Krótki chwyt i długie ostrze z nierdzewnej stali. Wszystko wykonane ręcznie. BC70 pozwalają na maksimum efektów przy minimalnych nakładach pracy. Pozwalają wykonać fryzurę szybciej i co ważniejsze – precyzyjniej. Dedykowane do cięć prostych zarówno włosów suchych jak i mokrych.

Barber BC70 – specyfikacja techniczna

Typ stali: Serwis gwarancyjny na ostrzenie: Rozmiar:
Hitachi 440B + wanad i kobalt 5 lat 7”

Wyczucie

Excellent Edges Excellent-Edge_HAWK_700px Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

Edges Hawk to z kolei idealne rozwiązanie dla poszukujących solidnych nożyczek do cięcia punktowego. Odpowiednio wyprofilowane (ciężar i moc rozłożone są na końcach) tworzą z dłonią jedną całość stając się niejako jej „przedłużeniem”. W ten sposób fryzjer ma większą kontrolę i „czucie” podczas strzyżenia. Sprzęt z linii Hawk jest idealny również do delikatnej i zmiękczonej linii cięcia. Występują w czterech rozmiarach – od 5’’ do 7’’.

HAWK – specyfikacja techniczna

Typ stali: Serwis gwarancyjny na ostrzenie: Rozmiar:
Typ stali: Hitachi 440CM + wanad i kobalt 5 lat 5” – 5,5” – 6” – 7”

Nożyczki z wyżyn

Excellent Edges Excellent-Edge_BA5730_700px Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

„Dobre nożyczki z ząbkami” to jedno z najpopularniejszych zapytań na forach fryzjerskich. Degażowanie przeniesie Cię na wyżyny profesjonalizmu, ale tylko z odpowiednim sprzętem. Excellent Edges opracowało w tym celu linię BA 5730. Wykonany ręcznie z najwyższej klasy stali sprzęt posiada ostrza zbudowane z aż 30 ząbków, które pozwolą na tworzenie niesamowitych tekstur. Specjalna, stworzona na dwa palce podpórka pozwala wykorzystać je zarówno do twardej, jak i miękkiej linii cięcia. BA5730 to nożyczki, z którymi staniesz się absolutnym profesjonalistą!

Edges BA5730 – specyfikacja techniczna

Typ stali: Serwis gwarancyjny na ostrzenie: Rozmiar:
Typ stali: Hitachi 440B + wanad i kobalt 5 lat 5,7” z 30 ząbkami

Wyłącznym dystrybutorem Excellent Edges w Polsce jest Bea Beleza Polska sp. z o.o.