Ekskluzywny Menel, Modny Tata, Szymon Majewski czy nawet Antoni Macierewicz – wspólnym mianownikiem tych dżentelmenów jest broda. Długa lub krótka, bujna lub rzadka przykuwa wzrok i pozwala odróżnić chłopców od mężczyzn. Niezależnie od stylu tego typu zarost wymaga odpowiedniej pielęgnacji i osobnego rodzaju nożyczek fryzjerskich. Nożyczek do brody.

Moda na brodę stała się impulsem do rozwoju osobnej gałęzi usług i kosmetyków poświęconych męskiemu zarostowi. Choć ze świadomości społecznej skutecznie zniknął obraz fryzjera-mężczyzny, do którego bladym świtem przychodzili ogolić się panowie, moda na brodę przywróciła popyt na tego typu usługi, a świadczący je fryzjer bądź stylista stał się z amerykańska „barberem”. Nie tylko gładko i bez zacięć ogoli, ale także przystrzyże i wystylizuje brodę. Woski i pomady, kremy do golenia i barberski fotel to tylko część z potrzebnych do tego akcesoriów. Do przystrzyżenia brody potrzeba przecież nożyczek fryzjerskich do brody.

Excellent Edges Excellent-Edge_BC70_700px Bez kategorii nożyczki fryzjerskie

Jak wybrać nożyczki fryzjerskie do brody?

Profesjonalne nożyczki służące do przycinania brody są nie mniej ważne niż brzytwa, kosmetyki, czy porządny skórzany fotel – wyjaśnia Robert Palma, znany fryzjer, ambasador marki Excellent Edges w kolekcji której znajdziemy model nożyczek fryzjerskich idealnych do cięć prostych i stylizacji brody.

Są to BARBER BC7 z serii Edges – specjalnie zaprojektowane nożyczki przeznaczone do cięć prostych zarówno włosów suchych, jak i mokrych. Wykonane ręcznie z nierdzewnej stali będą niezawodnym akcesorium w każdym salonie barberskim. Ponieważ powstały z myślą o przycinaniu trudno dostępnych miejsc męskiej brody, posiadają specjalnie wydłużone ostrza. Siedem cali stali to gwarancja perfekcyjnego i precyzyjnego cięcia na całej długości.

Doskonale sprawdzają się w technice cieniowania po grzebieniu. Te nożyczki fryzjerskie idealnie strzygą męską brodę, przynosząc jej właścicielowi odczucie komfortu i zadowolenia. Cięcie nimi to prawdziwy rytuał – podkreśla Robert Palma.

Excellent Edges oferuje dożywotnią gwarancję na stal oraz 5 lat gwarancji na ostrzenie. BARBER BC7 wykonano ze stali typu Hitachi 440 CM z domieszką wanadu oraz kobaltu.
Wyłącznym dystrybutorem Excellent Edges w Polsce jest Bea Beleza Polska.